Lekarz-specjalista.com > Kardiolog > Artykuły > Cholesterol

Zdrowie jest najważniejszą kwestią w życiu człowieka. Każdy chce się nim cieszyć jak najdłużej. Aby jednak tak było, należy zainteresować się kwestiami ze zdrowiem związanymi. Jeżeli chcesz pozostać w pełni zdrowia, a dotąd Twoje nie dbałeś o nie odpowiednio, nie czekaj i dodaj zlecenie już teraz! Lekarze sami zgłoszą się do Ciebie i zaoferują swoje usługi. Wybór najlepszego specjalisty należy do Ciebie.

Cholesterol

Nie można powiedzieć, że cholesterol jest niepożądanym związkiem w naszym organizmie. Wprost przeciwnie – bez niego nie moglibyśmy żyć. Ten rodzaj tłuszczu ma do spełnienia bardzo istotne zadania. Wbrew ogólnie rozpowszechnianej opinii cholesterol sam w sobie nie jest niebezpieczny. Groźny jest wtedy, gdy w naszym organizmie występuje jego nadmiar. Wobec tego zalecane jest chodzenie na badania okresowe mierzące jego zawartość w organizmie.

Choroby układu krążenia takie jak: choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, udar mózgu są związane z nawykami żywieniowymi. W naszym kraju są przyczyną ponad połowy zgonów. Analizy lekarskie wskazują, że najistotniejszym czynnikiem powodującym rozwój chorób układu krwionośnego jest dieta bogata w cholesterol, nasycone kwasy tłuszczowe i energię. Odżywanie takie jest przyczyną otyłości, nadmiaru cholesterolu, nadciśnienia tętniczego. Cholesterol występuje we wszystkich komórkach naszego organizmu, zwłaszcza w układzie nerwowym.

Organizm nasz wytwarza około 80% cholesterolu, która jest nam potrzebna do życia. Pozostałe 20% procent należy dostarczyć poprzez pożywienie. Każdy człowiek posiada mechanizm odpowiedzialny za regulowanie poziomu cholesterolu. Jeżeli dostarczymy zbyt dużo pokarmu bogatego w cholesterol, organizm, o ile jest zdrowy zmniejsza jego wytwarzanie. Problem następuje wtedy, kiedy dojdzie do uszkodzenia systemu regulującego, gdyż może to prowadzić do nadprodukcji cholesterolu.

Komentarze

(0)

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

(wymagane)
(wymagane)
 

Proszę podać wynik operacji matematycznej z poniższego obrazka:

Proszę podać wynik operacji matematycznej z obrazka.
Treść

Najnowsze zlecenia